Před několika dny jsem měl možnost navštívit světoznámý karneval v italských Benátkách. Pro fotografa jedinečná možnost procvičit se ve fotografování události a Street fotografie. Jak takové focení vypadá a čeho by se měl fotograf vyvarovat? To si řekneme v následujících řádcích.

Každou chvíli slýchávám nebo čtu diskuzi na internetu o tom, jaký foťák, ať už značka nebo typ, je nejlepší. Někdo je tvrdý zastánce klasických zrcadlovek, jiní zase bezzrcadlovek kvůli kompaktnosti. Najdou se i tací, kteří nedají dopustit na mobilní telefon. Tak jak to vlastně je? Pojďme se podívat na můj subjektivní názor.

Minule jsem Vám psal o mém nacházení, ztrácení a znovunacházení cesty k fotografii. Dnes bych chtěl říct o mé největší zkušenosti.

Moje cesta k fotografii vedla vlastně přes video. Jako dítě jsem si pořád hrál s kamerou, kterou si pořídili moji rodiče. S kamarády jsme natáčeli jeden "hollywoodský" trhák za druhým a pak se tomu u televize smáli.

Bylo brzké jaro roku 2019 a mně zazvonil telefon. Na druhém konci se ozval neznámý zákazník Vladimír Paleček, který si se mnou chtěl domluvit schůzku ohledně natočení jeho workshopu. Domluvili jsme si spolu termín, já si zapsal datum do kalendáře a vlastně to okamžitě vypustil z hlavy.